dentysta, stomatolog

Kiedy do dentysty? Wskazania do wizyty w gabinecie

Zdrowie i uroda

Bolący ząb nie jest jedyną sytuacją, gdy warto umówić się na wizytę w gabinecie dentystycznym. Kiedy jeszcze warto go odwiedzić? Sprawdź najważniejsze wskazania do wizyty u stomatologa.

Ból zęba

To oczywisty przypadek, dlatego wtedy do specjalisty jak dentysta Szczecin należy udać się bezzwłocznie, aby pozbyć się nieprzyjemnej dolegliwości i dodatkowo zapobiec dalszemu jej postępowaniu.

Ból zęba można próbować uśmierzyć za pomocą środków przeciwbólowych, lecz nie likwidują one przyczyny dolegliwości. Właśnie dlatego należy jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą z punktu jak gabinet czy klinika stomatologiczna Szczecin, gdzie można otrzymać profesjonalną pomoc.

Uszkodzenie zęba

Złamany, nadkruszony ząb to kolejne wskazanie do udania się do lekarza jak stomatolog Szczecin. Gdy ząb ma naruszoną strukturę, wtedy jest on w wyższym stopniu narażony na próchnicę, dlatego należy go wyleczyć.

Gdy ząb wypadł w całości, wtedy dentysta w Szczecinie także może zaproponować jego odbudowę. To ważne, ponieważ jej brak może skutkować w przesuwaniu się zębów w jamie ustnej i zaburzeniu zgryzu.

Zmiana koloru zęba

Kolejnym wskazaniem do wizyty w gabinecie lub klinice stomatologicznej w Szczecinie będzie zmiana koloru zęba.

Najczęściej ząb zmienia kolor na skutek obumarcia jego tkanki wewnętrznej – miazgi zębowej, dlatego też wymaga on wtedy leczenia kanałowego. Brak interwencji lekarza może spowodować pojawienie się martwicy i poważnego zakażenia połączonego z dużymi dolegliwościami bólowymi.

Leczenie ortodontyczne

Coraz więcej pacjentów decyduje się obecnie na leczenie ortodontyczne – dotyczy to nie tylko dzieci i młodzieży, lecz też osób dorosłych.

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego specjalista jak dentysta Szczecin będzie mógł wykonać poniższe czynności.

  • sprawdzenie stanu jamy ustnej
  • wykonanie dokładnego czyszczenia zębów
  • leczenie ubytków przed założeniem aparatu

Profilaktyka

W końcu klinika stomatologiczna Szczecin powinna być odwiedzona w celach profilaktycznych, czyli wtedy, gdy należy wykonać tak zwany przegląd lub kontrolę jamy ustnej.

Najczęściej lekarza jak stomatolog Szczecin należy odwiedzać raz na 6 miesięcy, lecz nie rzadziej niż 1 raz na rok. Wtedy specjalista może w porę zdiagnozować dolegliwości, na przykład rozwijające się ogniska próchnicy, aby natychmiast rozpocząć leczenie.

Adresy klinik stomatologicznych w Szczecinie można sprawdzić już teraz online i natychmiast umówić się na wizytę u specjalisty, który sprawdzi stan jamy ustnej i rozpocznie fachowe leczenie.