klinika stomatologiczna, dentysta

Ortodonta – czym się zajmuje i kiedy warto go odwiedzić

Zdrowie i uroda

Do ortodonty, czyli specjalisty od pięknego uśmiechu, można udać się w celach nie tylko skutecznego wyleczenia różnego rodzaju wad związanych z naszym uzębieniem, ale również w celach profilaktycznych oraz estetycznych. Wizytę może zasugerować nam nasz stomatolog, a także możemy zgłosić się do ortodonty z powodu własnych obiekcji i niezadowolenia z jakości obecnego uśmiechu.

Czym zajmuje się ortodonta Łódź?

Ortodoncja Łódź to dział stomatologii, który zajmuje się przede wszystkim leczeniem wad zgryzu zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Obszarem leczenia są także wady szczękowo-twarzowe, a także inne nieprawidłowości zębowe, które mogą z czasem się pogłębiać i prowadzić do dużo poważniejszych dolegliwości, a nawet próchnicy i utraty zębów.

Ortodonta Łódź zajmuje się także korygowaniem uzębienia tylko w celach czysto estetycznych – takich pacjentów zdarza się coraz więcej i to w bardzo różnym wieku. Piękny uśmiech nie tylko skutecznie poprawia nasze samopoczucie i pewność siebie, ale jest także gwarancją zdrowych zębów.

Natomiast ortodonta dziecięcy Łódź to specjalista, który zajmuje się przede wszystkim najmniejszym pacjentem, czyli dzieckiem. Kiedy udać się z maluchem na pierwszą wizytę w gabinecie ortodontycznym? Można to zrobić jak najwcześniej – gdy pojawią się pierwsze ząbki – taka wizyta ma cel wyłącznie profilaktyczny i na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości, jakie trawią rodziców w tej kwestii.

Profesjonalne podejście do pacjenta, czyli ortodoncja Łódź

Ortodonta Łódź to profesjonalne podejście do każdego pacjenta. Przejawia się to już na pierwszej wizycie, która jest szczegółowym wywiadem na temat zdrowia pacjenta, ponieważ często się zdarza, że wady zgryzu związane są również z innymi schorzeniami. Ortodonta dziecięcy Łódź dokonuje więc wnikliwej analizy, zanim zastosuje odpowiednie leczenie. Wszystko odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnych sprzętów medycznych oraz metod.

Najważniejszym narzędziem służącym leczeniu nieprawidłowości w zakresie naszego uzębienia jest aparat. Można wśród nich wyróżnić przede wszystkim stałe oraz ruchome, a każdy aparat dopierany jest ściśle do konkretnego pacjenta. Dlatego niezwykle ważne jest, aby został on odpowiednio dobrany, także zgodnie z preferencjami pacjenta, ponieważ tylko wtedy, będzie prawidłowo spełniał swoją funkcję.