protezy zębowe, dentysta

Proteza w jeden dzień

Zdrowie i uroda

Nowoczesna stomatologia estetyczna oraz implantologia dają rozwiązania na wiele różnych problemów pacjentów, którzy utracili zęby. To właśnie dzięki temu ludzie mogą powracać do swojego normalnego życia i aktywności, odzyskać pewność siebie i zwyczajnie nie bać się uśmiechać. Proteza w jeden dzień to jedna z doskonałych opcji dla osób, które chcą uzupełnić górny oraz dolny łuk zębowy za pomocą protezy mocowanej na stałe.

Protetyka Zduńska Wola

Brak zębów to bardzo duży problem dla każdego człowieka. To nie tylko kwestia estetyki, ale też po prostu codziennego funkcjonowania. Jeśli nie ma się zębów, tak naprawdę nie można spożywać bardzo wielu pokarmów. Zwykle totalny brak zębów w łuku dolnym oraz górnym dotyczy osób, które są w podeszłym wieku. Nie da się jednak ukryć, że czasami niektóre przewlekłe choroby i związane z nimi procedury medyczne bardzo osłabiają zęby, które po prostu wypadają. W takiej sytuacji proteza w jeden dzień będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Protetyka Pabianice

W ciągu 24 godzin pacjent może mieć wszczepione implanty, na których zostanie zamocowana tymczasowa proteza. Ten sposób mocowania to mocowanie na stałe, dzięki czemu będzie można zupełnie normalnie funkcjonować w swoim codziennym życiu. Zęby nie będą przesuwać się, wypadać na przykład podczas kichania, rozmowy czy spożywania twardych posiłków. Proteza zostaje wykonana dla konkretnego pacjenta, jest to po prostu praca ekspresowa, dosłownie zrealizowana w ciągu kilku godzin. Wszczepione implanty mogą być od razu obciążone, natomiast później przez kilka miesięcy trwa proces ich gojenia. Gdy się zakończy, będzie można zmienić protezę na docelową.

Dla kogo proteza w jeden dzień?

Kto skorzysta z takiego rozwiązania? Bez wątpienia osoby, które od dawna borykają się z brakiem zębów, korzystając z protez ruchomych, które są niestety bardzo niewygodne i zawodne. To świetna opcja dla osób starszych, które są wciąż bardzo aktywne i chcą w pełni korzystać z życia. To wreszcie rozwiązanie dla osób młodszych, aktywnych zawodowo, dla których bardzo liczy się autoprezentacja. Nie da się ukryć, że zęby uzupełnione w ten sposób zwyczajnie dobrze się prezentują. Wyglądają jak naturalne zęby pacjenta. Rozwiązanie, jakim jest proteza w jeden dzień, nie należy do najtańszych, jednak bez wątpienia ma sporo plusów.