usługi dentystyczne, stomatolog

Usługi stomatologiczne w Sosnowcu

Zdrowie i uroda

Aby właściwie zdiagnozować powody, przez które odczuwa się ból zębów, konieczna jest wizyta u stomatologia. Wykonanie rtg zębów sosnowiec pozwala podjąć decyzję, czy ząb wymaga usunięcia, leczenia kanałowego, czy po prostu plomby.

Na czym polega prześwietlenie zębów sosnowiec?

Na podstawie rtg zębów sosnowiec stomatolog może ocenić stan zębów i określić jakie leczenie zastosować, aby pacjent przestał odczuwać ból. W praktyce badanie to polega na prześwietleniu za pomocą promieni rentgenowskich.

Diagnostyka stomatologiczna sosnowiec jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Dawka promieniowania jest w jego wypadku tak niewielka, że nie zaszkodzi pacjentowi nawet jeśli będzie wykonywać je dosyć często, bo leczenie jest długotrwałe.

Jak wygląda leczenie bolącego zęba?

Właściwa diagnostyka stomatologiczna sosnowiec pozwala precyzyjnie określić, czy ząb wymaga usunięcia, leczenia stomatologicznego, czy farmakologicznego.

Najprostszym sposobem na wyleczenie bolącego zęba jest usunięcie próchnicy, która się na nim zgromadziła i ewentualnych zakażeń. Potem następuje odbudowa zęba i wypełnienie.

Czasami zdarza się, że ząb jest mocno uszkodzony, co widać bardzo dobrze, gdy wykona się prześwietlenie zębów sosnowiec. Wtedy stomatolodzy stosują leczenie kanałowe. Podczas leczenia kanałowe usuwa się całą zawartość zęba a potem uszczelnia jego kanały.

Zdarza się, że przy leczeniu kanałowym, prześwietlenie zębów Sosnowiec wykonuje się dwukrotnie: przed leczeniem i po jego zakończeniu. To pozwala sprawdzić, czy kanały są prawidłowo wypełnione.

Często leczeniu kanałowemu towarzyszy farmakologiczne. Przy dużym zanieczyszczeniu zęba, trzeba zastosować antybiotykoterapię. Wielu pacjentów otrzymuje także leki przeciwbólowe wydawane na receptę, ponieważ silny ból może pojawiać się jeszcze jakiś czas.

Każdorazowo ostatecznością jest ekstrakcja zęba. Kiedy ząb jest mocno uszkodzony i nie jest możliwa jego odbudowa, należy go usunąć. W niektórych wypadkach, gdy ząb jest złamany można zastosować koronę zębową. W praktyce zęby szóste i siódme zazwyczaj się usuwa a zęby, które są dobrze widoczne, odbudowuje.

Aby zapobiec problemom stomatologicznym, należy regularnie dbać o higienę jamy ustnej i wykonywać przegląd stomatologiczny minimum raz w roku. Dieta i prowadzony tryb życia również nie pozostają bez wpływu na stan uzębienia. Aby zachować zdrowe i mocne zęby na długie lata, trzeba się dobrze odżywiać i unikać używek, które uszkadzają szkliwo zębów.