stomatolog, dentysta

Toruński stomatolog

Zdrowie i uroda

Stomatologia to niezwykle ważna dziedzina medycyny, któa skupia się głównie na leczeniu chorych zębów oraz innych tkanek w obrębie jamy ustnej.

Klinika Stomatologiczna Toruń

Nieleczone choroby mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Warto więc pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa, ponieważ gwarantuje to nie tylko zadowolenie i zdrowie ale też ogranicza koszty, które w przypadku zaawansowanych problemów z zębami, mogą być bardzo kosztowne. Pacjenci dorośli powinni przynajmniej dwa razy w roku poddać się badaniu kontrolnemu, które jak wiadomo jest refundowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli chodzi o dzieci to również należy przyprowadzać się do gabinetu przynajmniej raz na kwartał.

Leczenie stomatologiczne polega najczęściej na leczeniu ubytków, które pojawiły się z powodu próchnicy. Próchnica w początkowym stadium może być wyleczona praktycznie bezinwazyjnie. Jeśli jednak problem jest bardziej zaawansowany konieczne może okazać się długotrwałe leczenie kanałowe, które polega na rozwierceniu zęba w celu zatrucia go. Następnie kanały zębowe zostają usunięte a miejsce powstałe w ten sposób należy uzupełnić preparatem dentystycznym. Stomatolog służy również pomocą w zakresie zapobiegania oraz edukacji związanej z higieną jamy ustnej.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Stomatologia pomaga zapobiec pojawieniu się chorób ogólnoustrojowych, które mogą być bardzo groźne dla zdrowia i życia. Warto pamiętać o tym, że trzeba dbać o higienę jamy ustnej, ponieważ zapobiega to rozprzestrzenianiu się chorób zębów. Próchnica nieleczona w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do śmierci, jednakże dotyczy to niewielkiej liczby pacjentów. Wiedzę dotyczącą stomatologii należy wpoić również dzieciom aby od najmłodszych lat przykuwały uwagę do higieny jamy ustnej.

Klinika stomatologiczna Toruń to zespół specjalistów, którzy zajmują się wieloma dziedzinami dentystyki. Leczenie protetyczne polega na uzupełnieniu braków zębowych przy pomocy protez ruchomych oraz stałych. Dzięki temu możliwe jest odbudowanie nawet kompletnego braku uzębienia. Protezy stałe oraz ruchome to bardzo często wybierane rozwiązanie, które przywraca komfort oraz pozwala czuć się zdrowo. Wybierając stomatologa warto zasięgnąć wiedzy od znajomych oraz rodziny. Jeśli to nie pomoże dobrego dentysty można poszukać również w sieci.