catering pracowniczy

Obiady pracownicze – dlaczego warto

Biznes

Osiem lub nawet 10 godzin pracy to duży wysiłek dla każdego, dlatego nie można zapomnieć w tym czasie o przerwie, a także regenerujących napojach i posiłkach. Wszystko zależy od pracodawcy, czy pracownik zje własny posiłek przyniesiony z domu, czy ten zapewniony przez firmę. Faktem jest jednak, że pożywny, firmowy obiad wpływa pozytywnie na wydajność pracowników.

Firmowy obiad – zdecydowane zalety

Każda firma, która oczekuje, że jej pracownik będzie tak samo wydajny przez wszystkie godziny pracy, oferuje mu obiady pracownicze. Praktyka ta jest coraz bardziej popularna nie tylko w zakładach, gdzie wykonuje się ciężką pracę zmianową, ale również w dużych korporacjach i biurach. Catering pracowniczy zawsze oznacza smaczny i pożywny posiłek, ale adekwatny do potrzeb wszystkich pracowników i charakteru pracy. Na przykład ciężka praca fizyczna wymaga znacznie bardziej kalorycznego posiłku niż praca biurowa, gdzie wykonuje się pracę umysłową. Dlatego obiady pracownicze zawsze dostosowane są odpowiednio do potrzeb pracowników i tym samym wpływają na ich wydajność i efektywność przez wszystkie godziny pracy.

Nie tylko tradycyjne, polskie obiady – catering dla firm

Co prawda największą popularnością cieszą się jednak tradycyjne, polskie obiady, ale nie oznacza to, że zawsze musi tak być. Catering dla firm oferuje bardzo różne posiłki i dania z kuchni europejskiej – może więc to być obiad z dwóch dań, który składa się z zupy oraz drugiego bardziej treściwszego posiłku, a także lżejsze przekąski, np. sałatki – wystarczy takie zalecenia podać w trakcie składania zamówienia. Ponadto catering pracowniczy oznacza, że posiłek zostanie dostarczony do zakładu pracy o wskazanej porze, zawsze ciepły i podany w naczyniu jednorazowym, dzięki czemu nie trzeba martwić się o własne naczynia do serwowania.

Stała współpraca lub okazjonalna

Catering dla firm to oferta, z której można korzystać regularnie i codziennie zapewniać pracownikom smaczne i pożywne obiady, a także okazjonalnie, na przykład gdy zachodzi potrzeba zamówienia obiadu na event, szkolenie czy inną firmową imprezę. Ponadto wszystkie posiłki przygotowywane są przed odpowiednio wyspecjalizowanych pracowników, dzięki czemu dostarczają one wszystkich niezbędnych makro oraz mikroelementów. Możliwe są także zamówienia specjalne, np. posiłki dla wegetarian.