skup domów, skup działek

Skup domów

Dom i ogród

Posiadanie własnej nieruchomości to ogromne wyzwanie. Im większy dom, tym więcej pracy trzeba w niego włożyć. Czasem ludzie stają się posiadaczami domów w dość niecodzienny sposób, np. w wyniku otrzymania niespodziewanego spadku. Nieruchomość taka nie zawsze jest sympatycznym i przydatnym prezentem, więc spadkobiercy często szukają sposobów, by ją szybko spieniężyć i podzielić się zyskami. Bywają w życiu także inne przypadki, które zmuszają mieszkańców domu do wyprowadzki. Kupno domów przez nabywców prywatnych lub specjalne firmy działające w tym obszarze staje się wówczas faktem. Mogą to być sytuacje związane z wyjazdem za granicę, rozwodem i podziałem majątku pomiędzy byłymi małżonkami, a nawet długi znacznie przekraczające możliwości ekonomiczne mieszkańców domu. Jak można szybko i skutecznie sprzedać nieruchomość, gdy staje się to konieczne? Podpowiadamy!

Skup domów – czy to dobry pomysł?

Gdy wystawia się na sprzedaż nieruchomość, trzeba liczyć się z tym, że przez jakiś czas oferta może nie zainteresować żadnego potencjalnego nabywcy. Wielu osobom zależy jednak na czasie, więc decydują się na inne kroki. Wystarczy samodzielnie wyszukać w Internecie ogłoszenia typu “kupię dom”. Część z nich jest zamieszczana przez prywatne podmioty, lecz ogłaszają się również skupy nieruchomości. Skorzystanie z usług skupu zapewnia profesjonalną wycenę i obsługę nieruchomości. Istnieje także większe prawdopodobieństwo, iż sprzedaż oraz wypłata należności nastąpi w rozsądnym terminie. Często skupy są w stanie przeprowadzić transakcję i wypłacić środki niemalże od ręki, a to dość istotna kwestia.

Jak wygląda kupno domów przez firmy skupujące nieruchomości?

Najczęściej większość procedur sprzedażowych można przeprowadzić online. Zbywca wypełnia odpowiedni formularz, w którym zawiera się podstawowe informacje o danej nieruchomości. Dołączone muszą być dokumenty poświadczające własność domu oraz ewentualnych obciążeń i zobowiązań finansowych z nim związanych. Skup domów przeprowadza własną wycenę nieruchomości i jeśli obie strony się dogadają w tej materii, sprzedaż może zostać dokonana.

Jak sprzedam zadłużoną nieruchomość i kupię dom o mniejszym metrażu?

Niektórzy mają problem w postaci zadłużonego domu, lecz działające na rynku skupy nieruchomości w obecnych czasach są zainteresowane nawet domostwami z komornikiem. Można w ten sposób pozbyć się długów i kupić mniejszy lokal bez obciążeń. Zwykle skupy nieruchomości działają szybko, więc nie trzeba zbyt długo czekać na decyzję oraz sfinalizowanie całej transakcji.