jak wybielić zęby, dentysta, stomatolog

Metody wybielania zębów

Zdrowie i uroda

Śnieżnobiały uśmiech pomaga pozbyć się kompleksów i nabrać pewności siebie. Wielu ludzi decyduje się na wybielenie zębów pod okiem lekarza. To najbezpieczniejsze, bo domowe metody nie są skuteczne i mogą trwale uszkodzić szkliwo zębów. Stomatolog Gliwice pomoże dobrać odpowiednią metodę wybielania i powie, jak dbać o zęby, by nie żółkły. Sprawdziliśmy, jak metody wybielania są najlepsze. Okazuje się, że klinika stomatologii Gliwice oferuje właśnie to, czego szukasz.

Dlaczego zęby żółkną?

Najczęściej przyczyną zmiany naturalnej barwy zębów jest brak należytej higieny i nieodpowiednia dieta. Dentyści Gliwice wskazują, że osad nazębny, który gromadzi się przez brak higieny, powoduje zmianę barwy szkliwa zębów.

Zęby tracą swój naturalny biały kolor przez picie dużej ilości kawy i herbaty, Do odbarwień przyczynia się też spożycie jagód, curry i potraw z buraków.

Największy wpływ na zmianę koloru zębów ma jednak palenie papierosów. Substancje smoliste z dymu nikotynowego wnikają w głąb szkliwa i powodują trudne do usunięcia przebarwienia.

Aby pozbyć się osadu, zęby należy myć dwa razy dziennie. Najlepiej używać do tego sonicznej szczoteczki. Powierzchowne przebarwienia można usunąć dzięki zabiegowi piaskowania w gabinecie stomatologicznym.

Klinika stomatologii Gliwice – metody wybielania zębów

W klinikach stomatologicznych stosuje się trzy metody wybielania zębów:
nakładki z żelem wybielającym
lampy UV
licówki

W pierwszym wypadku stomatolog Gliwice przygotowuje nakładki na zęby indywidualnie dla każdego pacjenta. Do tego pacjent otrzymuje żel do wybielania. Musi pokryć nim nakładki i nosić na zębach przez kilka godzin dziennie. Po około 2-3 tygodniach widać efekty wybielania.

W trakcie wybielania zębów lampą, dentyści Gliwice także nakładają na zęby pacjenta żel wybielający, a potem kierują na nie światło lampy. Zabieg trwa około godziny, a jego efekty utrzymują się przez kilka lat. U pacjentów, którzy mają wrażliwe zęby i dziąsła, stosowanie lamp nie jest wskazane.

Trwałą metodą wybielania są licówki. To białe cienkie płatki, które nakleja się na zęby. Dzięki licówkom można nie tylko zmienić kolor zębów, ale także nieco je wyrównać i ukryć ewentualne uszczerbienia.

Przed założeniem licówek stomatolog Gliwice musi spiłować szkliwo z powierzchni zęba, więc licówki trzeba nosić na zębach do końca życia. Jeśli się zniszczą, nie można ich zdjąć, bo szkliwo na zębach jest zbyt słabe i szybko by się psuły.