zdrowe zęby, dentysta

Jak uzupełnić braki w uzębieniu – implanty w gabinecie stomatologicznym w Rzeszowie

Zdrowie i uroda

Prawidłowa profilaktyka i higiena zębów to gwarancja tego, że będą nam służyć jak najdłużej – oczywiście wszyscy oczekujemy takiego rozwiązania, ale naturalne jest, że wraz z wiekiem stan naszego uzębienia się pogarsza i nie pozostaje nic innego, jak pomyśleć o rozwiązaniu zastępczym, np. implantach.

Implanty Rzeszów – na czym polega zastosowanie implantów?

Wraz z wiekiem, a także wcześniej, np. w wyniku urazów, możemy utracić swoje naturalne zęby – jest to tym bardziej bolesne i nieprzyjemne, jeśli dotyczy to zębów przednich, które mają szczególny wpływ na estetykę naszego uśmiechu. W takich sytuacjach stosuje się implanty Rzeszów, których zadaniem jest stworzenie jak najlepszego zamiennika dla naszego utraconego zęba lub zębów. Implanty Rzeszów to najprościej mówiąc sztuczne korzenie, które wszczepiane są w kości szczęki, a następnie mocuje się na nich korony. Jest to bardzo trwałe i komfortowe rozwiązanie.

Implanty zębów Rzeszów – zalety

Nie da się ukryć, że implanty zębów Rzeszów to rozwiązanie, które znacznie wpływa na polepszenie jakości życia – jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy pacjent decyduje się na uzupełnienie w ten sposób całego swojego uzębienia – komfort związany z zastosowaniem implantów jest znacznie większy niż w przypadku ruchomej szczęki – przede wszystkim pacjent czuje się podobnie jak ze swoim naturalnym, stałym uzębieniem – nie ma problemu z wysuwającą się protezą, jedzeniem niektórych pokarmów, a także sama higiena przebiega w ten sam sposób. Implanty zębów Rzeszów są więc znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Implanty Rzeszów cena

Jaki jest koszt uzupełnienia uzębienia za pomocą implantów? Niestety nie jest to rozwiązanie, które może być refundowane, dlatego cały koszt musimy wziąć na siebie – jeśli jednak weźmiemy pod uwagę zalety implantów i fakt, że wystarczą nam do końca życia, to ostatecznie jest to bardzo korzystna inwestycja w swój uśmiech.

Implanty Rzeszów cena może zależeć od kilku czynników, w tym między innymi materiału, z jakiego będzie wykonany implant, a także producenta czy samego gabinetu stomatologicznego, więc zdecydowanie warto wnikliwie i szerzej zapoznać się z ofertą implantów w Rzeszowie. Warto także wziąć po uwagę, że implanty od mniej znanego producenta muszą być gorsze – wcale tak nie musi być – zasadniczo nie różnią się one szczególnie od siebie.