Gabinety stomatologiczne Poznań

Piękny uśmiech – najważniejsze mity

Zdrowie i uroda

Dzisiaj każdy mieszkaniec Poznania chce mieć naprawdę piękny uśmiech. To rzecz jak najbardziej zrozumiała i w pełni naturalna. Dzisiaj niestety funkcjonuje wiele zupełnie absurdalnych mitów na temat tego, jak powinno się prawidłowo dbać o zęby. Warto je tutaj przytoczyć i obalić.

1) Nie ma sensu uzupełniać ubytków w uzębieniu, jeśli nie są z przodu

No właśnie – dzisiaj ciągle zdarzają się osoby, które uważają, że nie ma sensu uzupełniać ubytków w uzębieniu, jeśli są to piątki, szóstki itp. Oczywiście jednak jest to nieprawda. Takie ubytki zmieniają bardzo rysy twarzy, ponadto też wpływają na inne zęby, które stają się słabsze, ponieważ tracą stabilizację.

Co zatem warto zrobić? Najlepszym wyjściem jest klinika dentystyczna Poznań, w której pracuje doświadczony implantolog. Jednak wiadomo – implanty są drogie i nie każdego na nie stać, ponadto nie zawsze da się je założyć. Warto jednak chociażby rozważyć gabinety stomatologiczne Poznań, w których pracuje doświadczony protetyk. To kolejny mit, że protetyk wykonuje protezy tylko i wyłącznie ubytków kilku zębów lub całego uzębienia. Jak najbardziej bowiem możliwe są także protezy tylko jednego zęba. Nie jest to sprawą kosztowną, a prezentuje się znacznie lepiej i dodatkowo dobrze wpływa na pozostałe zęby.

2) Zdrowe zęby to automatycznie piękne, białe zęby

Niestety nie zawsze tak jest. Często wydaje nam się, że klinika stomatologiczna Poznań i dobry stomatolog zachowawczy załatwią wszystkie nasze problemy z uzębieniem. Oczywiście zdrowe zęby to w ogóle absolutna podstawa, jednak ciągle nie wszystko. Aby naprawdę w pełni zadbać o uzębienie, potrzebna będzie klinika dentystyczna Poznań, w której będą znajdowali się także specjaliści z zakresu ortodoncji, protetyki, stomatologii estetycznej itp.

3) Gabinety stomatologiczne Poznań muszą być prowadzone przez kogoś doświadczonego i starszego

Nie do końca chodzi o to, żeby klinika stomatologiczna Poznań była zarządzania przez starszego lekarza. Czasem bowiem boimy się iść do młodych lekarzy, niekoniecznie słusznie wybierając tylko tych starszych. Czasem to młodzi mają więcej zapału, energii i chęci i co ważniejsze – znacznie więcej wiedzy dotyczącej współczesnych metod, nowoczesnych technik, więcej ukończonych kursów itp. niż starsi lekarze.

Generalnie właśnie warto sprawdzić zawsze, czy dany stomatolog interesuje się nowymi technologiami, czy ma jakieś dyplomy z kursów na ścianie, czy naprawdę interesuje się w zasadzie tym, co robi i jak to robi. To bardzo ważne informacje.