pobieranie treści z yt

Treści tylko do oglądania i słuchania?

Technologia

Internet rozwija się każdego dnia. Są tu też strony, na których można obejrzeć lub posłuchać różnych materiałów: filmów, piosenek, podcastów itd. Pod tym względem prym wiedzie YouTube. Każdego dnia przybywają tu kolejne treści różnego rodzaju. Tworzenie pod kątem publikacji tutaj stało się dla wielu osób sposobem na zarobek. Dla innych to możliwość obejrzenia konkretnego filmu, trailera, dokumentu albo usłyszenia ulubionej muzyki.

Nic więc dziwnego, że sporo użytkowników zainteresowanych jest tym, czy możliwe jest pobieranie treści z YouTube?

Po co pobierać?

Ktoś może zapytać: po co pobierać, jeśli te wszystkie filmy są przez cały czas dostępne? Niestety, pewna mała część zasobów YT zostaje z jakiegoś powodu usunięta.

Druga sprawa: czasem nie ma się chwilowo dostępu do sieci, a chce się mieć dostęp do konkretnego filmu – dla własnego użytku. Dlatego właśnie pobieranie treści z YouTube miewa czasem sens.

Film, bajka, poradnik video – czasem się przydają

Czy pobieranie filmów z YouTube jest trudne? Czy wymaga jakichś specjalnych umiejętności i wiedzy? Otóż nie. Wystarczą podstawy poruszania się po sieci i staranne czytanie kolejnych poleceń.

Do pobrania filmu z YT potrzebny będzie program zainstalowany na komputerze albo aplikacja na smartfonie. Druga możliwość to użycie analogicznego narzędzia on-line. Żadne z rozwiązań nie jest lepsze lub gorsze i tylko konkretny użytkownik stwierdzi, z którego skorzysta.

Pobieranie filmów z YouTube polega na przekopiowaniu adresu http konkretnego materiału z YT i wklejenie go do stosownego pola programu lub strony do pobierania. Obok jest zwykle przycisk z funkcją ściągania filmu na dysk lub pamieć wewnętrzną urządzenia. Niektóre programy lub strony dają możliwość przekonwertowania, czyli zmiany formatu pliku na inny format video – np. .avi.

A co, jeśli chodzi tylko o ścieżkę dźwiękową?

Zdarza się, że to pobieranie piosenek z YouTube kogoś szczególnie zainteresuje. Albo samego dźwięku, gdy mamy do czynienia z podcastem, czy poradnikiem, w którym obraz niekoniecznie jest potrzebny.

Tutaj sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku pobierania filmów z YT. Użytkownik kopiuje adres piosenki, czy podcastu i wkleja go w stosowne pole. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że plik ma być ściągnięty w formacie audio – najczęściej jest to popularne MP3. Pobieranie piosenek z YouTube jest czasem jedyną możliwością, aby mieć na własny użytek np. kawałek sprzed lat. Jednak plik ten powinien służyć jedynie do celów prywatnych i nie można go samowolnie rozpowszechniać.