szkolenia SEP

Jak zdobyć uprawnienia energetyczne?

Technologia

Wyjątkowo cenne w naszym kraju, jak i w Europie uprawnienia energetyczne można zdobyć bez większego problemu. Dla osób chcących zostać kwalifikowanymi elektrykami dobra informacja jest następująca: aby pójść na szkolenie SEP oraz przystąpić do egzaminu końcowego należy jedynie być osobą pełnoletnią oraz posiadać podstawowy poziom wyksztalcenia.

Kursy SEP gwarancją stabilności zatrudnienia

Osoby posiadające uprawnienia energetyczne nie powinny mieć większych problemów ze znalezieniem pracy swoich marzeń. Obecnie rynek elektroenergetyczny poszukuje specjalistów, którzy są przygotowani odpowiednio i mogą pochwalić się ukończonym szkoleniem SEP oraz świadectwem uzyskanych kwalifikacje. W przypadku takiego pracownika warunki umowy są dużo korzystniejsze dla zleceniobiorcy, co za tym idzie, może on liczyć na lepsze wynagrodzenie. W przypadku uprawnień energetycznych dodatkowym plusem jest fakt, że są one honorowane również w innych krajach na terenie Unii Europejskiej co zdecydowanie zwiększa szanse na uzyskanie zatrudnienia.

Możliwość ukończenia dodatkowego szkolenia SEP i zdobycia kolejnych uprawnień

Uprawnienia energetyczne należą do grupy uprawnień G1 i umożliwiają pracę na stanowisku eksploatacji lub dozoru przy prądzie do 1 KV. Są one niezbędne i konieczne do wykonywania prac, takich jak eksploatacja czy dozór instalacji, urządzeń oraz sieci elektroenergetycznych, które wytwarzają, przetwarzają, zużywają i przesyłają prąd, czyli energię elektryczną. Jeżeli zależy nam rozszerzeniu kwalifikacji mamy możliwość zdobycia całego kompletu uprawnień SEP z grupy G2 i G3. Możemy ukończyć dodatkowy kursy SEP, a później podejść do egzaminów, jakie należy zdać by uzyskać uprawnienia cieplne czy gazowe. Z takim zestawem możemy być spokojni swoją zawodową przyszłość. Uprawnienia cieplne pozwolą nam na pracę przy instalacjach i sieciach cieplnych przetwarzających, zużywających, wytwarzających i przesyłających ciepło. Natomiast gazowe umożliwiają pracę przy wszelkiego rodzaju instalacjach gazowych.

Zanim wybierzemy szkolenie SEP

Wybierając szkolenie dla siebie warto sprawdzić m. in. czy kadra szkoleniowa posiada odpowiednią wiedzę praktyczną w zakresie elektroenergetyki. Dobrze jest również zapoznać się z opiniami poprzednich uczestników, którzy przed nami skorzystali z danego kursu czy szkolenia SEP oraz spojrzeć na statystyki zdawalności egzaminu końcowego. Wybierając tego typu usługi nie kierujmy się tylko dostępnością wolnych terminów czy ceną. Jakość i to, jak zostaniemy przygotowani do egzaminu, powinny być dla nas najważniejsze.