remont, urządzanie mieszkania

Panele pcv do kuchni – dlaczego warto je wykorzystać?

Dom i ogród

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Bardzo ważne jest wykończenie ścian, które powinny być odporne na wilgoć oraz zabrudzenia. Dlaczego panele ścienne do kuchni pcv to idealny wybór?

Panele ścienne do kuchni – zalety

Panel ścienny do kuchni pcv wykonany jest z materiału, który nie jest wrażliwy na zarysowania, nie ściera się szybko, a co najważniejsze łatwo jest go wyczyścić.

W kuchni bardzo szybko dochodzi do zabrudzeń. Dodatkowo jest to brud, który trudno usunąć. Często są to plamy z tłuszczu. Panele pcv do kuchni można wyczyścić przy pomocy powszechnie używanych środków czystości, które znajdują się w każdym domu. Na koniec wystarczy je przemyć wilgotną ściereczką i wytrzeć do sucha. Elegancki wygląd gwarantowany!

Dużą zaletą paneli ściennych do kuchni pcv jest ich łatwy montaż. Poradzi sobie z tym osoba, która nie ma dużego doświadczenia. Dzięki temu można ograniczyć koszty remontu i nie korzystać z pomocy specjalistycznej ekipy remontowej.

Panel ścienny do kuchni montuje się na łatach, które przymocowane są do ściany za pomocą kołków rozporowych lub śrub o płaskim łebku. Na takie podłoże zakładamy panele ścienne pcv, które przypina się klamrami lub zszywkami. Można również panele przyklejać na klej. W takiej sytuacji używa się kleju neoprenowego.

Jak wybrać elegancki wzór?

To, że chcemy, by kuchnia była pomieszczeniem funkcjonalnym nie znaczy, że należy zrezygnować z estetyki. Panele ścienne do kuchni pcv zagwarantują elegancki wygląd pomieszczenia.

Do kuchni w stylu skandynawskim można dopasować panele pcv przypominające deski. Warto wybrać panele w jasnym kolorze. Idealna będzie biel lub kolor sosny. Taka kuchnia będzie przyjemna i przestronna.

W nowoczesnej kuchni sprawdzą się panele pcv przypominające białe kafelki. Prostokątne kafelki będą pięknie wyglądały nad stołem lub między szafkami. W kuchni, której właściciele lubią orientalne klimaty, pięknie będą wyglądały panele pcv przypominające mozaikę meksykańską.

Do kuchni w stylu rustykalnym będą pasowały panele, które przypominają stare, nadgryzione zębem czasu deski. W większej kuchni można wykorzystać ciemniejsze kolory, które są bardzo gustowne. Do małego pomieszczenia lepiej sprawdzą się jaśniejsze barwy.

Panele pcv do kuchni to wybór na długie lata. Jest to rozwiązanie praktyczne, estetyczne i bardzo funkcjonalne.