zabieg dentystyczny, zabieg stomatologiczny

Protezy zębowe na implantach

Zdrowie i uroda

Niekompletne uzębienie to problem, z którym boryka się bardzo dużo osób. Najczęściej wynika on z nieodpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej lub bagatelizowania problemów z zębami i dziąsłami, takich jak próchnicza czy paradontoza. Ten pierwszy problem może prowadzić do powstania zgorzeli zęba, co w konsekwencji wymusza konieczność leczenia kanałowego. Jeśli takie leczenie podejmiemy zbyt późno, niezbędne może okazać się usunięcie zęba. W przypadku paradontozy, nasze dziąsła są osłabione na tyle, że ząb staje się bardziej podatny na wypadanie. Istnieją również różnego rodzaju uwarunkowania genetyczne, które odpowiadają za problemy z uzębieniem. Można zaliczyć do nich, m.in. zęby zatrzymane. Na szczęście rozwój stomatologii oraz protetyki pozwala na skuteczne leczenie braków w uzębieniu.

Proteza na implantach jako sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu

Protezy zębowe na implantach stanowią najpopularniejsze rozwiązanie, jeśli chodzi o leczenie braków w uzębieniu. Polega ono na zamontowaniu w dziąśle implantu, który stanowi odpowiednik korzenia zęba. Następnie na implancie montuje się odbudowę protetyczną, taką jak korona, most lub proteza. Takie rozwiązanie nie należy do najtańszych, jednak zapewnia długotrwały efekt oraz naturalny wygląd zębów. Zdrowy i piękny uśmiech stanowi wizytówkę każdego człowieka, dlatego w przypadku braków w uzębieniu warto zadbać o naprawienie tego problemu. Protezy zębowe na implantach wykonuje się po konsultacji z protetykiem, które zaleci najlepsze rozwiązanie takiego problemu.

Ile kosztuje proteza na implantach?

Protezy zębowe na implantach mogą mieć bardzo różne ceny. To ile kosztuje proteza na implantach uzależnione jest od stanu uzębienia. Zazwyczaj koszt odbudowy jednego brakującego zęba waha się w granicach od 2000 do 4500 zł. Mając to na uwadze, jesteśmy w stanie oszacować ile pieniędzy będziemy potrzebować, aby pozbyć się problemu z niekompletnym uzębieniem.

Czy warto korzystać z takich usług?

Odpowiedź brzmi zdecydowanie tak! Uśmiech w większości przypadków jest pierwszą rzeczą, na którą ludzie zwracają uwagę, dlatego warto zadbać o niego zadbać. Naprawienie problemu z niekompletnym uzębieniem może znacznie poprawić naszą pewność siebie, co sprawi że w życiu codziennym będziemy czuć się bardziej komfortowo.