skup mieszkań za gotówkę

Skup mieszkań za gotówkę. Na jakiej zasadzie działa?

Dom i ogród Biznes

Kupimy Twoje mieszkanie za gotówkę. Na ogłoszenia o takiej treści można natknąć się nie tylko w Internecie. Stoją za nimi firmy specjalizujące się w skupie nieruchomości. Czy warto z oferty takiej firmy skorzystać? Do kogo adresowane są propozycje kupna mieszkania za gotówkę? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na wszystkie najważniejsze pytania.

Na czym polega skup mieszkań za gotówkę?

Oferty skupu mieszkań za gotówkę zamieszczane są przez firmy działające na rynku nieruchomości. Firma oferuje bezpieczny i szybki skup mieszkań w odpowiedzi na potrzeby niektórych sprzedających. Sprzedaż wielu nieruchomości może być trudna i czasochłonna. Sprzedawca może szybko potrzebować pieniędzy na inne cele. Wówczas firma prowadząca skup mieszkań za gotówkę może przyjść z pomocą.

Jakie mieszkanie można sprzedać?

Oferta skupu mieszkań adresowana jest między innymi do właścicieli mieszkań z problemami. Pod tym pojęciem kryją się nie tylko mieszkania zadłużone. Firmy oferują również skup mieszkań z kredytem lub komornikiem. Zajmują się także skupem mieszkań po pożarze i do remontu. Sprzedaż takich mieszkań na rynku wtórnym może być utrudniona. Skorzystanie z pomocy firmy zajmującej się skupem nieruchomości znacznie przyśpiesza proces sprzedaży. Mieszkanie nie musi znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji.

Jak działa skup mieszkań za gotówkę?

Każda firma zajmująca się skupem prowadzi zazwyczaj swoją stronę internetową. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z treścią strony, na której powinny być zawarte szczegóły dotyczące procedury skupu. Kolejnym krokiem jest kontakt telefoniczny z pracownikiem firmy. Pracownik umawia się ze sprzedającym na oględziny sprzedawanego mieszkania. W wyniku przeprowadzania oględzin sporządzana jest wycena nieruchomości. Na jej podstawie podejmowana jest decyzja o zakupie i następuje ustalenie proponowanej kwoty transakcji.

Kiedy można dostać pieniądze za sprzedane mieszkanie?

Po decyzji o zakupie mieszkania następuje skompletowanie dokumentów niezbędnych do podpisania umowy oraz sporządzenia aktu notarialnego. W przypadku ewentualnych problemów na tym etapie można liczyć na pomoc prawną ze strony kupującej firmy. Pieniądze wypłacane są w gotówce natychmiast po podpisaniu aktu notarialnego i dopełnieniu wszystkich formalności przez obie strony transakcji. Skup mieszkań za gotówkę to opłacalna inwestycja.