zdrowe zęby, dentysta, stomatolog

Protezy zębowe – co trzeba o nich wiedzieć przed pojawieniem się w gabinecie dentystycznym?

Zdrowie i uroda

Protezy zębowe – co trzeba o nich wiedzieć przed pojawieniem się w gabinecie dentystycznym?

W życiu każdego z nas pojawi się taki moment, gdy niezbędne będzie założenie protezy zębowej. Regularne czyszczenie oraz kontrolne wizyty u dentysty nie ustrzegą nikogo przed utratą zębów. Co warto wiedzieć o protezach zębowych?

Proteza stała czy ruchoma?

Protezy zębowe można podzielić na stałe i ruchome. Stale protezy montuje się do elementów kostnych, natomiast ruchome protezy zębowe można wkładać i wyjmować bez pojawiania się w gabinecie dentystycznym.

Protezy zębowe ruchome dzielą się na trzy rodzaje. Można zdecydować się na protezę akrylową, która jest chętnie wybierana przez pacjentów. Trzeba jednak wiedzieć, że okres adaptacji jest dosyć długi, gdyż pacjent musi nauczyć się wolno przeżuwać pokarmy.

Protezy zębowe Wrocław wykonane z tworzyw sztucznych z roku na rok zyskują coraz większą ilość zwolenników. Dlaczego? Ich mocowanie jest niemal niewidoczne, mają bardzo szeroką kolorystykę, a wygląd protezy jest wyjątkowo estetyczny. Niestety ich wykonanie jest możliwe wyłącznie, gdy pacjent utracił tylko kilka zębów.

Protetyka Poznań zajmuje się również wykonywaniem protez zębowych stałych, które charakteryzuje większy komfort użytkowania. Trzeba jednak pamiętać, że ich wykonanie zajmuje więcej czasu.

Stałe protezy zębowe Wrocław dzielimy na licówki, implanty oraz mosty i korony.

Jak wybrać odpowiednią protezę zębową?


Wybór odpowiedniej protezy zależy od wielu czynników. Protezy zębowe ruchome są znacznie tańsze niż protezy stałe. Warto jednak pamiętać, że komfort użytkowania jest również inny.

Decydując się na protezę ruchomą, należy liczyć się z tym, że może ona w pierwszych dniach znacznie utrudniać przeżuwanie pokarmów, a nawet mówienie. Protezy zębowe Wrocław stałe są idealnie dopasowane do uzębienia pacjenta.

Koronę wykorzystuje się do odtworzenia pojedynczego zęba. Mostek należy wykonać, gdy mamy ubytek w postaci kilku zębów. W przypadku utraty części jedynek, dwójek lub trójek warto pomyśleć o założeniu licówek. Są to protezy, które zakłada się na stałych zębach. Ich wygląd można dostosować do naturalnego uzębienia.

Protezy zębowe Wrocław z powodzeniem mogą zastąpić zęby pacjenta. Dobrze wybrane będą nie tylko wygodnym rozwiązaniem, ale przede wszystkim estetycznym. Ważne jest, by tak dopasować protezy, by jak najbardziej przypominały naturalne uzębienie. Dzięki temu pacjent będzie czuł się komfortowo.