ile kosztuje sztuczna szczęka, dentysta

Ile kosztują implanty całej szczęki?

Zdrowie i uroda

Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na implanty. Z pewnością każdy z nas chce mieć atrakcyjny uśmiech, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że z wiekiem przecież nie będziemy mogli cieszyć się pełnym uzębieniem, ponieważ będziemy tracić stopniowo zęby. Może to dziać się na skutek różnorodnych chorób, jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że bardzo często po prostu z powodu podeszłego wieku nasze uzębienie będzie się wykruszać. Co możemy w tym przypadku zrobić?

Atrakcyjny uśmiech w każdym wieku

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo zadbać o zęby. Każdy z nas na pewno niezależnie od wieku chciałby, aby jego zgryz prezentował się atrakcyjnie. Jednak powinniśmy pamiętać, że w tym przypadku wystarczy jedynie nawet choroba, aby pozbawić nas możliwości “Hollywoodzkiego” uśmiechu. Jednak nie powinniśmy się zbytnio martwić, ponieważ w takich sytuacjach nowoczesna medycyna estetyczna może nam bardzo pomóc. Obecnie dostępne są różnorodne metody, za pomocą których możemy mieć atrakcyjny uśmiech nawet w podeszłym wieku. Z pewnością każdy z nas w tej chwili pomyśli o protezie całej szczęki, którą się wyciąga. Nic z tych rzeczy, ponieważ nowoczesna medycyna gwarantuje komfort każdemu seniorowi, nawet w zakresie sztucznego uzębienia. Bardzo popularne obecnie są implanty, które możemy zamontować w jamie ustnej zamiast ruchomej protezy. Określenie montażu jest tutaj kluczowe, ponieważ jest to implant nieruchomy, który przykręca się do kości. Zatem ile kosztują implanty całej szczęki? Czy jest to opłacalne?

Ile kosztują implanty całej szczęki? Czy warto w nie inwestować?

Nie powinniśmy zapominać o tym, że implanty całej szczęki są najbardziej komfortowym rozwiązaniem, jakie możemy w tym przypadku wybrać. Na pewno to ile kosztuje implant całej szczęki w dużej mierze zależy od tego, czy musimy jeszcze poddać się leczeniu. Tutaj koszt implantu całej szczęki jest oczywiście uzależniony od wizyt u stomatologa, który przygotowuje nas do tej pracy. Bardzo często trzeba wyrwać pozostałe zęby lub też wyleczyć te, które jeszcze się nadają do leczenia. Dodatkowo koszt implantu całej szczęki zależy także od specjalisty. Nie powinniśmy zapominać o tym, że wpływ na to, ile kosztują implanty zębów cała szczęka ma także materiał, z jakiego proteza została wykonana. Jeżeli chcemy odpowiedzieć sobie ile kosztują implanty zębów cała szczęka wykonane z podstawowych stopów, to na pewno wydamy na nie kilkadziesiąt tysięcy. Z kolei koszty implantów całej szczęki wykonanej z metali szlachetnych mogą sięgać nawet prawie do 80 000 złotych.